Bursa Şehir Portalı

  • 7.3825
  • 8.9572
  • 10.0614
SPACEX VE TESLA KURUCUSU ELON MUSKTAN, İŞÇİLERİN DAHA VERİMLİ OLMALARI İÇİN BAZI AKILLI İPUÇLARI
SPACEX VE TESLA KURUCUSU ELON MUSKTAN, İŞÇİLERİN DAHA VERİMLİ OLMALARI İÇİN BAZI AKILLI İPUÇLARI

SPACEX VE TESLA KURUCUSU ELON MUSKTAN, İŞÇİLERİN DAHA VERİMLİ OLMALARI İÇİN BAZI AKILLI İPUÇLARI

Specex kurucusu Elon Musk için şu anda birçok tartışmaya gireiebilinir, ancak başarılı bir yatırımcı ve bilge girişimci olmaya devam ettiği gerçeğini gizleyemezsiniz. 

Tesla değeri ortada - CEO onun bu durumunu korumak için bir şeyleri doğru şekilde yapıyor olması gerekir. Anlaşıldığı üzere, Elon'un tabağında çok şey var ama yine de kazanını doldurmayı  başardı. Görünüşe göre, her şey üretkenliğe dayanıyor, onda bir numara var. ve işadamı sırlarını sonunda paylaştı.

TOPLANTILARDA

Tüm çalışanlar toplantılardan hoşlanmazlar, daha iyi, daha anlamlı bir şekilde kullanılabilecek zamanlarının bir kısmını burada harcamak istemezler. Elon'un ilk tavsiyesi büyük toplantılar yapan yöneticilere gidiyor. Zaman geçtikçe, bu konferanslar işe yaramaz olma eğilimindedir çünkü bunların kötüleşeceğine inanmaktadır.

48 yaşındaki Elon, büyük toplantıların dinleyicilere değer vermediği, o zaman orayı terk etmenin zamanının geldiğini söyüyor. Verilecek önemli bir kelime yoksa, kısa tutun, diyor Elon. 

KATKI ÜZERİNE

Elon dinleyicilere de seslendi. Bu süre zarfında herkesin rolü sadece sunum yapan kişiyi dinlemek değil, herkes konferansa değer katan bir katkı sağladığından emin olmalıdır. Aksi takdirde, oradan ayrılmanızı öneriyor - yani, insanların değerli zamanlarını boşa harcamayın.

JARGONS KULLANIMI HAKKINDA

Elon bir keresinde e-posta yazma konusunda iyi olduğunu söyledi, o kadar çok ki öz yeterliklerinden biri oldu. Ne zaman bir şey yapılmasını isterse, çalışanlarıyla konuşmayı seviyorsa ya da şirket içindeki bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorsa, ayrıntılı bir e-posta yazıyor. 2010 yılında kısa ve özlü mesajlarından biri viral oldu. E-posta, SpaceX'te çok fazla kısaltma kullanma hayranı olmadığını tamamen açıkladı.

Elon, çok sayıda kısaltmanın iletişimi engelleyebileceğini ve yeni başlayanlar için zararlı olduğunu vurguladı. Ayrıca birkaçının iyi olduğuna dikkat çekti, ancak bu bir alışkanlık haline gelirse, sorun diğer insanlara kadar akar. Bir toplantı sırasında, yabancı bir kısaltmanın insanları bunun ne anlama geldiğini merak ettirebileceğini, ancak aptal görünmemek için noktayı yükseltmeyeceğini belirtti.

ŞİRKET KURALLARI HAKKINDA 

Bazı yöneticiler herkesin uyması gereken katı kurallar uygulardı. Elon'un şirketlerinde de bir dizi kural olmasına rağmen, durum ne zaman isterse katı düzenlemelerden ziyade sağduyulu davranmayı önerir.

İLETİŞİM ÜZERİNE

Elona bir not göndermek  için düşük bir sıraya emir veren bir yönetici olmanız önemli değildir, ancak önemli olan, mesajı mümkün olan en kısa sürede göndermektir.