Bursa Şehir Portalı

  • 7.3933
  • 8.9981
  • 10.0936
dyt. nursena ardalı

dyt. nursena ardalı

Bursa diyetisyeni tarafından hazırlanan online diyetisyen hizmetleriyle yanınınızda olacaktır. Beslenme konusunda Bursa diyetisyeni sürekli olarak sizlere hizmet vermektedir.

Beslenme sağlıklı büyümenin ve sağlığımızın korunması için, hastalık oluşmaması için dikkat edilecek büyük kavramlardan birisidir.Yapılan toplumsal araştırmalardan, bireysel diyetlerin ve sağlıksal uygulamaların önüne geçilebilecek hastalıklardan olan diyetler hayatımızın düzene sokulması ve erken ölümleri azalttıkları tespit edilmişlerdir.

Günümüzde birçok hastalığın önüne geçilmesinde,tedavi edilmesinde, hastanın sağlık ve beslenme durumunun analiz edilerek kişiye özgü olan yeterli ve dengeli beslenme programlarıyla takip edilmesi gerekmektedir. KALP RAHATSIZLIKLARINDA BESLENME Tıbbi beslenme tedavisi olan bu tedavi yönteminde kolestrol ve kan yağları yükseldiğinde bu değerlerin düşürülmesi gerekmektedir.Besin öğelerinin alımında kontrol edilmesi gerektiği için bu süreçte bir online diyetisyen gerekmektedir.

ŞEKER HASTALIKLARINDA BESLENME

Kan şekerini kontrol altında tutmak amacıyla kilomuzu korumak ve şeker hastalığımızın başka sağlık sorunlarına sebebiyet vermemesi için besin alımlarımızda yapmış bulunduğumuz tıbbi bir beslenme çeşitidir.

MALNÜTRİSYON (BESLENME BOZUKLUĞU)Kanser,AIDS,barsak hastalıkları gibi insanların bebekliğinde yada erişkinliklerinde yanlış beslenmeyle oluşan rahatsızlıklarında ortaya çıkan bir durumdur.Şahsın tükettiği ve tüketebileceği oranlar arasında tıbbi bir denge kurmasıyla oluşturulan tıbbi bir diyettir.

OBEZİTE

Günümüzde Türkiye’de ve diğer ülkelerde son derece aşırı boyutlara ulaşmış bir beslenme hastalığı olan obezite erkeklerde yüzde 19 kadınlarda yüzde 27 gibi büyük yüzdelere sahiptir.Sadece Türkiye’de ise şişmanlık oranı yüzde 26dır.Böylesine büyük orandaki bir rahatsızlık ise sadece beslenmeye bağlı iken vucudun sistemlerinin büyük çoğunluğu zarar görmektedir.Bu hastalıkları sıralayacak olursak; Kalp hastalıkları Yüksek tansiyon Şeker hastalığı Safra kesesi rahatsızlıkları Eklem rahatsızlıkları Adet düzensizlikleri Başta olmak üzere temel etken rolü oynamaktadırlar.Obezite mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.

Obezite vücuda giren besinler ile harcanan kalorilerin arasında orantı farkı ve dengesizliğiyle birlikte ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.Obezite kontrol edemediğimiz tarafın,vucudumuza soz gecıremedıgımız tarafımızın galibiyetiyle sonuçlanmaması için online diyetisyen hekimimiz ile irtibata geçerek bir an önce kontrol altına alınması gereken bir rahatsızlıktır.Kendimizi güçlü yiyecekler karşısında yıkılmış ve güçsüz kalmış gibi hissederiz.Bu konuda kulaktan dolma diyetlere irtibat etmek yerine Bursa diyetisyeni ile irtibata geçerek sağlıklı şekilde zayıflamak tercihimiz olmalıdır.